ЗАКАРПАТГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0312 42 47 04

Контакт-центр0312 42 47 04

06.01.2016 / 10:35

Як уникнути рахунку з розрахунковим споживанням

В даному розділі ви знайдете відомості про те, як уникнути некоректного нарахування оплати за газ.

Відповідно до діючих правил, розрахунковим періодом оплати послуг з газопостачання є календарний місяць. Це означає, що споживач щомісячно має сплачувати вартість спожитого протягом календарного місяця природного газу.
У випадку, коли в оселі споживача не встановлений лічильник газу, сума оплати розраховується на основі затверджених норм споживання.

За наявності газового лічильника, сума оплати розраховується згідно з обсягом спожитого блакитного палива, що визначається за допомогою показань лічильника.

Всі операції з розрахунку суми оплати для кожного конкретного споживача здійснюються автоматизовано відповідно до алгоритму, що визначається на рівні планового місячного об'єму споживання на відповідний період та розраховується, виходячи з групи споживання побутового споживача.

Для того, щоб результати нарахувань були максимально коректними, розрахункові обсяги споживання, на основі яких програма підраховує розраховує суму оплати, мають співпадати з фактичними обсягами споживання газу протягом календарного місяця або бути максимально наближеними до них.

Відтак від вчасного подання даних про показання лічильника і їх занесення в базу для подальшого обрахунку програмою, і залежить коректність тієї суми оплати, яку споживач побачить у рахунку.

Про те, як швидко і зручно передати показання лічильника дивіться в розділі "Як передати показання лічильника".